هیوندای i20 محبوب و اقتصادی
آگوست 25, 2018
مشخصات فنی جیلی GC6
آگوست 25, 2018

آشنایی با توسان ، شاسی بلند محبوب و قدرتمند

یکی از محبوب ترین های خودروهای شاسی بلند موجود در بازار ایران هیوندا توسان است که از جمله خودروهای شاسی بلند قیمت متوسطه میباشد .
نسخه توسان وارد شده به ایران با پیشرانه ی 2 لیتری تنفس طبیعی عرضه می شود که 164 اسب بخار و قدرت 205 نیوتن متر گشتاور دارد که با جعبه دنده ی 6 سرعته ی اتوماتیک همراه شده است.
میانگین مصرف سوخت این خودرو 5/8 لیتر در 100 کیلومتر می باشد.
این خودرو همچنین استاندارد آلایندگی یورو 5 را دارد و البته مونواکسید کربن کمتری نسبت به مدل قبلی دارد و فقط دچار تغییراتی در فرم چراغ ها سپر و جلو پنجره شده است اما در واقع ابعاد طول و عرض خودرو نیز تغییر کرده و بزگتر شده است به عقیده کارشناسان توسان در طراحی از شرق به سمت غرب رفته وحالا مثل شاسی بلندهای امریکایی شخصیتی تقویت شده دارد.


در نمونه استاندارد و بدون آپشن اضافی توسان 2017 دارای 6 ایربگ است .
همچنان فن آوری پشت سری هوشمند برای صندلی های جلو استفاده شده که در هنگام تصادفات از عقب و جلو آسیب به گردن سرنشینان را کاهش میدهد .
توسان 2017 میتواند با سامانه ی شناسایی عابر پیاده در خارج از خیابان که در حال نزدیک شدن به خودرو است نیز خریداری شود مهمترین نکته در این خودرو کسب 5 ستاره ایمنی از سازمان آزمایش ایمنی خودروی اروپا EURO NCAP که ان را با گزینه ای بسیار قابل اعتماد در مواجه با انواع تصادفات تبدیل میکند .
سیستم فرمان توسان جز موارد مورد پسند ماست چرا که علاوه بر گردش راحت و اسوده به ویژه در هنگام پارک نمودن خودرو برای مسافرت های طولانی نیز مناسب بوده و از سفتی معقولی سود می برد.
سرزندگی خودرو در عبور از پیچ ها نیز مشهود است در این مواقع توسان قرصو محکم عمل نموده و با صلابت در پیچ حرکت میکند , خبری از بادی رول نیست و سیستم تعلیق این خودرو در جلو و عقب , مطمئنا در کار خود ماهر هستند.
عایق بندی صوتی کابین این خودرو در درجه بالایی قرار گرفته و در ساعات اوج شلوغی وترافیک صدای چندانی از بیرون به داخل راه نمیابد حتی صدای پیشرانه موتور.
در هر دو نمونه تک و دو دیفرانسیل سامانه کنترل پایداری وجود دارد.
جزئیات امتیازات نسل جدید توسان به شرح زیر است :
• ایمنی سرنشینان بزرگسال : 86% ایمنی سرنشینان خردسال و کودکان 85%
• ایمنی عابران پیاده 71%
• سیستم های کمکی راننده 71%
خودروی توسان با ظاهری جذاب و قیمت مناسب و طراحی جمع و جورتبدیل به یکی از خودروهای پرفروش هیوندا شده است.
 
Call Now Button