آنچه درباره هیوندای النترا باید بدانید
آگوست 25, 2018


آنچه درباره هیوندای اکسنت باید بدانید
بدون شک برند هیوندای کره جنوبی نه تنها در دنیا شناخته شده و دارای کلاس جهانی است نام تجاری هیوندا در سال 1947 ثبت شد جالب است بدانید کیا موتور به عنوان نخستین شرکت خودروساز بزرگ کشور کره جنوبی تاسیس شد اما امروزه زیر مجموعه هیوندا محسوب میشود خودروی اکسنت یکی از قدیمی ترین محصولات حاضر در سبد هیوندا محسوب میشود که از سال 1994 در حال تولید است .

با اینکه 8 سال از تولید این خودرو میگذرد اما همچنان طراحی مدرن و قابلیت جذب مشتری را دارد.


هیوندا اکسنت در سال 2012 توسط بنیان و ایمنی بزرگراه های امریکا (NHTSA ) بررسی شده و در تست های تصادف میانگین نمره خوب و 4 ستاره ایمنی از 5 ستاره دریافت کرد که این برای یک سدان شهری ارزان قیمت کاملا قابل قبول است و شاید در ایران بتوان اکسنت را ایمن ترین سدان شهری محسوب کرد.
هیوندا اکسنت در بازارهای جهانی با شش موتور متنوع عرضه میشود اما کرمان موتور پیشرانه6/1 لیتری را برای عرضه در ایران و گشتاوری معادل 155 نیوتن متر را تولید خواهند نمود .

میانگین مصرف سوخت این مدل 5/6 لیتر در 100 کیلومتر اعلام شده است .


وقتی خودرو را استارت میزنید با صدای کم حالت اولیه موتور طرف هستید که در داخل کابین شناخته می شود همچنین لرزش موتور به خوبی توسط دسته موتورها مهار می شود و خبری از تکان های ریز در داخل اکسنت نیز با چند گاز پیاپی در حالت ایستاده دیر تکان های خاصی به خودرو وارد نمیشود.
سبک فنی این خودرو اقتصادی هیوندا نیز در بررسی های جهانی نشان داده که مصرف سوخت قابل قبولی دارد و از طرفی میتواند از پس بدنه این خودرو برآید .

یکی از مزایای این خودرو قابلیت رانندگی راحت با این خودرو است که در همان لحظات اول رانندگی می توان با ان هماهنگ شد.

با ارزیابی کلی، می توان گفت با وجود تلاش سازنده برای ساخت با کمترین هزینه و اقتصادی بودن، هیوندای اکسنت چهره خوبی دارد. اما اگر بخواهیم با یک جمله از ظاهر اکسنت انتقاد کنیم، باید اشاره کرد که اکسنت در طراحی با هیوندای های امروزی به شکل سبکی تفاوت های غیرقابل انکاری دارد (که قطعا تحت تاثیر گذشت 8 سال از طراحی نیز خواهد بود). با این وجود اکسنت به آنچه که خواسته به خوبی رسیده، و بر خلاف نامش، حتی فراتر از صرفا یک لهجه ای از هیوندای موفق است.
 
Call Now Button