لیفان X60
مشخصات و اپشن های لیفان X۶۰
مارس 19, 2021
از سانتافه بیشتر بدانید
از سانتافه بیشتر بدانید
مارس 19, 2021

آشنایی با هیوندا سوناتا ۲۰۱۸

آشنایی با هیوندا سوناتا ۲۰۱۸

هیوندا سوناتا ۲۰۱۸ مانند نسل های قبلی خود راحتی و اسایش بی نظیری را در اختیار مشتریان قرار می دهد و شاهد سکوت فوق العاده ای در کابین خودرو خواهیم بود سوناتا در بازار جهانی با ۵ پیشرانه فروخته می‌شود که شامل ۳ مدل .بنزینی، یک نسخه‌ی هیبرید و یک نمونه‌ی پلاگین هیبرید است
مشخصه های مربوط به هندلینگ و سواری نسل جدید سوناتا خیلی تفاوتی با نسل قبلی ندارد.
سوناتا در بازار جهانی با نسل ششم و تولید بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ تثبیت شد.
این خودرو در ایران با کد YF شناخته میشود امروزه سوناتا در بازار جهانی با نسل هفتم شناخته میشود که سال ۲۰۱۵ معرفی شد و در ایران LF نام دارد.

طراحی ظاهری و بدنه : مدل جدید هیوندای به لطف چراغ ها و جلو پنچره ی مدرن کاملا معقول شده است محصول ۲۰۱۸ اسپرت تر و جوان پسند تر به نظر میرسد ضمن اینکه شباهتی به رقبا ندارد و با شخصیتی مستقل ارائه میشود در مجموع نمیتوان ایراد خاصی به نمای ظاهری سوناتا ۲۰۱۸ گرفت این خودرو فراتر از یک فیس لیفت به نظر میرسد و در خیابان به عنوان محصولی مدرن و تازه ساز جلب توجه می کند.

داشبورد و تودری‌ها‌ی سوناتا، دارای ادواتی شبیه به چوب است که البته پلاستیک هستند؛ اما ترکیب خوبی با دیگر اجزا ایجاد می‌کنند. بسیاری از کلیدهای فشاری و گردان مربوط به کنترل امکانات رفاهی از فلز و مواد مرغوب ساخته شده‌اند. ماده‌ی اصلی تشکیل‌دهنده‌ی داشبورد، پلاستیک است؛ اما کیفیت قابل قبولی دارد و کمی نرم عمل می‌کند. این متریال داخل درها و ستون‌ها نیز دیده می‌شود. در قسمت دسته‌دنده، پلاستیک پیانویی و شفاف استفاده شده است.

از نقاط قوت این خودرو مے‌توان به مواردی مانند مصرف سوخت پایین، رانندگی نرم و کم صدا، سیستم اطلاعاتی / سرگرمی یا کاربری ساده و قیمت مناسب اشاره نمود.

تغییرات ظاهری هیوندای سوناتا مدل سال ۲۰۱۸ میلادی شامل مواردی مانند بهبود نمای جلویی و عقبی، کنسول میانی با ادوات کنترلی جدید، سیستم انتقال قدرت (گیربکس) اتوماتیک جدید و مدرن، سیستم فرمان بهینه سازی شده، بهینه سازی سیستم تعلیق در بخش عقبی خودرو و قرار گرفتن سیستم کمکی رانندگی نمایش نقاط کور خودرو به صورت استاندارد و در تیپ پایه می‌گردد.

هیوندا سوناتا موفق به دریافت بالاترین سطح ستاره ی ایمنی یعنی ۵ ستاره از سازمان NHTSA اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های امریکا شد که این خودرو را در ایمن‌ترین سطح تصادفات قرار می‌دهد.

از دیگر خصوصیات این مدل خودرو می‌توان ترمز بهبودیافته به‌نسبت دیگر خودروهای هیبریدی را نام برد که شرکت هیوندای توانسته با بهره‌گیری از ترمزهای هیدرولیکی و با استفاده از باتری‌های اصلاح‌شده، چنین ترمز بی‌نظیر و راحتی را به‌وجود آورد.

Call Now Button