نکات ایمنی خودرو قبل از زمستان
نکات ایمنی که پیش از زمستان باید به آن رسیدگی کنید
مارس 19, 2021
مشخصات جک J4
مشخصات و اپشن های جک J۴
مارس 19, 2021

نکات ضروری درباره عیوب شایع بخاری خودرو

بخاری ماشین چگونه کار میکند

بخاری ماشین چگونه کار میکند

با نزدیک شدن به فصل سرما و زمستان باید کم کم به فکر راه انداختن بخاری خودرو و آماده کردن و سرویس مواردی که مربوط به فصل زمستان است اقدام کرد.
در خودروهای امروزی به دلیل استفاده از آلومینیوم در رادیاتور بخاری به سرعت گرم شده ولی در گذشته از جنس مسی و برنجی برای رادیاتورها استفاده میشد همین موضوع باعث میشد تا بخاری خیلی دیرتر گرم شود.
در حالت عادی و هوای معتدل معمولا موتور با اندکی کار به دمای نرمال خود میرسد اما در هوای سرد برای رسیدن به دمای نرمال زمان بیشتری لازم است بسیاری از موتورها حتی نمی توانند در این شرایط به دمای مد نظر برسند که در ادامه مطالب به دلایل این مشکل میپردازیم.
درابتدا به یاد داشته باشید که بخاری نیاز به تولید گرما ندارد و گرمای خود را از موتور خودرو میگیرد به همین دلیل با خیال راحت آن را روشن کنید و با تنظیم صحیح دریچه ها و سرعت مناسب گرما را به همه جای خودرو برسانید در واقع از انرژی های بلااستفاده جهت گرم کردن نمودن درون کابین بهره میبرد.تنها انرژی که ممکن است مورد استفاده بخاری خودرو قرار گیرد انرژی فن است که از طریق باطری تامین میگردد.

بخاری ماشین چگونه کار میکند

بخاری ماشین چگونه کار میکند

نکات ضروری درباره عیوب شایع بخاری خودرو

در بعضی موارد احساس میکنیم که خودرو گرمای لازم را به داخل کابین انتقال نمی دهد.

خرابی یا ایراد بخاری گاه (کمبود گرما یا گرمای کم ان ) میتواند دلایل متعددی داشته باشد که در ادامه به چند نمونه از آنها اشاره میکنیم:

۱ – شلنگ آبی که وارد بخاری شده و به رادیاتور متصل است ( چک شود که سوراخی یا گرفتگی نداشته باشد )
۲ – گرفتگی یا خرابی رادیاتور
۳– خرابی فن
۴ – کم بودن آب موتور
۵ – از سالم بودن ترموستات اطمینان کامل داشته باشید

گاهی نیز بوی نامطبوعی داخل کابین حس میکنید که این بوی ناخوشایند ناشی از روشن بودن بخاری میباشد.این بو ممکن است به دلیل عدم درزبندی مناسب پوسته فن یا نشست اب از رادیاتور بخاری باشد برای جلوگیری از این ایراد باید تمامی واشرها و درزها را وارسی کنید تمامی پیچ ها را سفت کرده وا ز درز هوا مطمئن شوید سپس از تمامی شلنگ های ورودی به سیستم را بررسی کنیم و از عدم سوراخ بودن رادیاتور اطمینان حاصل نماییم.
بهتر است بدانید در زمانی که بخاری خودروی خود را روشن میکنید بهتر است یکی از پنجره ها را کمی باز کنید تا هوا درون خودرو جریان داشته باشد علی الخصوص زمانی که درون خودرو چندین مسافر دارید حتی روشن کردن کلید A/C هم نمیتواند بخار شیشه را از بین ببرد.

Call Now Button