سئوالات رایج
پاسخ به سئوالات رایج
مارس 19, 2021
بخاری ماشین چگونه کار میکند
نکات ضروری درباره عیوب شایع بخاری خودرو
مارس 19, 2021

نکات ایمنی که پیش از زمستان باید به آن رسیدگی کنید

نکات ایمنی خودرو قبل از زمستان

زمستان بر خلاف تمام زیبایی های ذاتی اش یک فصل سخت و دشوار برای دارندگان خودرو است زیرا که این فصل و هوای سرد یکی از دشمنان خودرو به حساب میاید و در واقع عملکرد خودرو را با مشکلات ریز و درشتی رو به رو میکند به همین علل سعی میکنیم تا حد امکان با رعایت چندین نکته تا حد امکان از خودروی خود مراقبت کنیم.

نکات ایمنی پیش از زمستان

بررسی وضعیت باتری :

از مهمترین عواملی است که قبل از رسیدن فصل سرما باید از سالم بودن آن اطمینان حاصل نماییم چون با سرد شدن هوا اللخصوص در ساعات سرد شب افت دما باعث میشود وضعیت شارژ و ولتاژ تغییر کند.

اگر باتری خودرو به درستی عمل نکند با مشکلاتی مواجه خواهیم شد که به چند نمونه از ان ها اشاره کردیم:
شستشوی خودرو
نحوه گرم کردن خودرو
یخ زدگی شیشه ها
ضد یخ
تایر و سیستم ترمز

بررسی ترمزها :

دومین موردی که حتما باید بررسی شود وضعیت مناسب ترمز خودرو میباشد زیرا در صورت ایراد احتمال تصادف را بسیار بالا میبرد. معمولا در این فصل به دلیل گرفتن ترمز های مکرر روغن ترمز نقش بسزایی را ایفا میکند بنابراین حتما روغن موتور و ترمز و لنت چک شود.

برف پاک کن ها :

معمولا برف پاک کن ها به سرما واکنش نشان می دهند ممکن است یخ بزنند و بشکنند بنابراین باید همیشه مورد بررسی باشند فراموش نشود مخزن شیشه شور برف پاک کن همیشه پر باشد.

بررسی باد و فشار تایرها :

معمولا هوای سرد روی باد تایرها هم تاثیرگذار است به گونه ای که هر 10 درجه که از دمای هوا کاهش میابد تایرهای خودرو حدود نیم کیلوگرم از هوای فشرده خود را از ست میدهند این خود باعث میشود که ترمزها به خوبی عمل نکنند و کنترل خودرو دشوارتر میشود بنابراین کم بودن باد تایر به خصوص در هوای سرد یا به هنگام رانندگی که خیابان ها و جاده ها لغزنده اند باعث تصادف میشود.
در نتیجه باید به صورت منظم تنظیم باد را انجام دهید.

بررسی لاستیک ها :

بررسی لاستیک ها در این میان نقش مهمی ایفا میکند اگر لاستیک از آج مناسبی برخوردار نمیباشد عملیات جایگزین را انجام دهید به همراه داشتن زنجیر چرخ الزامی میباشد.

اطمینان از وجود ضد یخ :

ضد یخ خودرو حتما چک شود زیرا با وجود سرد شدن هوا حتما باید ضد یخ کافی موجود باشد .

در کل چک کردن تمامی این موارد فراموش نشود :
باتری – کمربندها – رادیاتور – ضد یخ – روغن – روشنایی چراغ ها – ترمزها – سیستم اگزوز – بخاری – برف پاک کن – لاستیک ها – سیستم فرمان – شیلنگهای رابط – سیستم احتراق

Call Now Button